Újbor Fesztivál

Home / hireink / Újbor Fesztivál
Újbor Fesztivál

A kialakult szokásoknak megfelelően rendeztük meg a 11. Újborfesztivált, mivel Csongrád a Szőlő és bor városa, ezért fontosnak tartottuk ezt a hagyományt tovább vinni, megerősítve így a településünk közösségéhez tartozást.

 Olyan eseményeket szerveztünk, amely megmozgatta a helyi lakosságot, ugyanakkor a helyi gazdák -szőlőtermelők és bortermelők – részvételével, fiatalok és idősebbek aktív közreműködésével, hazai és külföldi művészeti együttesek fellépésével alakítottuk ki a rendezvény programját.

A nemzetközi fesztiválon nagy sikert aratott a testvérvárosunk fiataljaiból álló Szelence Néptáncegyüttes, a „Metelitsa” Táncegyüttes Ukrajnából, a Duna Művészegyüttes, Magyarországon élő kínai táncegyüttes, valamint Kecskemét Város Fúvószenekara.

A csoportok megismerkedtek Csongrád nevezetességeivel, hagyományaival.

Az érdeklődés felkeltése szintén a szüreti szokások szerint történt: lovaskocsin jártuk a várost és a Csongrádi Fúvószenekar játszott.

Fiatalok különböző szürethez fűződő ügyességi játékokba vonták be a résztvevőket a nap folyamán.

A színes programok közösségformáló ereje megmutatkozott, mely legfontosabb célja volt az egyesületünknek.

Leave a Reply

Your email address will not be published.